Sohbet Odaları – Tekinsiz Ev’in Sırrı Neydi?

Sohbet Odaları

İzmir’de bir evde eşyalar uçuşuyordu. Ruhsal Araştırmalar Merkezi, olayı ‘telekinezi’, beyin dalgalarıyla eşyaların hareket etmesi olarak tanımladı.

İzmir Çamdibi’nde 1993 yılının eylül ayında yaşanan ve “Tekinsiz Ev” olarak bilinen olay, Türkiye’de yaşanan parapsikolojik olaylara ilginç bir örnek. Eşi ve 2 çocuğu ile uzun yıllardır aynı evde oturan boya ustası Maksut Onbaşılar’ın evinde bulunan camlar, bardaklar ve tabaklar durduk yere kırılıyor, eşyalar havalarda uçuşuyordu. Ev sakinleri yaşadıkları olaylar nedeniyle büyük şok yaşarken, eşyaların uçmaması için onları iplerle bağlıyorlardı. Evde yaşanan olaylarla ilgili araştırma yapan İzmir Ruhsal Araştırmalar Derneği, eşyaların durduk yere tahrip olup, yer değiştirmesini “telekinezi” yani herhangi bir araç olmadan beyin dalgalarıyla maddelerin hareket ettirilmesi olarak açıkladı. O tarihte yapılan açıklamada, bu olaya evde yaşayan ve gücünün farkında olmayan birinin yol açmış olabileceği yönündeydi. Evde yaşanan bu olaylarınarkası kesilmeyince aile uzun yıllar boyunca oturduğu evi terk etmek zorunda kalmış.

M.Ö. 856’LARA DAYANIYOR Tekinsiz ev vakalarıyla kayıtlı ilk olay M.Ö. 856’ya kadar dayanıyor. O günden bugüne kadar bu konuyla ilgili dünya üzerinde binlerce olay yaşandı ve yaşanmaya da devam ediyor. Telekinezik olarak nitelendirilen bu tür vakalarda, objeler sağa sola uçuşurken, hiçbir gözle görülür etki olmaksızın odaların ışıkları yanıp, sönüyor. Kapılar kendiliğinden, bazen kırılırcasına açılıp, kapanıyor. Bu şekilde, bir odadaki herhangi bir eşyanın insan eli ya da herhangi bir fiziksel etki olmaksızın, yerinden havalanarak, kalkıp başka bir yere gitmesi “Poltergeist Activity” yani tekinsizlik olayları olarak adlandırılıyor. Parapsikologlar, tekinsizlik aktivitesini ruhların rahatsızlığı ya da ziyareti şeklinde kabul ediyor.

Alıntı: http://tekinsizev.blogspot.com.tr/2013/04/tekinsiz-evin-srr-neydi.html 

@ Kalbsesi.Com – Sohbet Siteleri, Sohbet Odaları, İslami Sohbet, Bedava Sohbet

Sohbet Odaları – Rüyada gördüğü her şey gerçekleşti

Sohbet Odaları

 

Rüyada gördüğü her şey sonra bir bir gerçekleşti

24 yaşındaki E.Ö., birçok olayı önceden rüyasında gördüğünü söylüyor. Babaannesinin ölümü, Büyü filmindeki yangın ve Diyarbakır’da düşen uçakta ölen 75 kişi ile kurtulanlar bunlardan bazıları. 

Bundan iki yıl önce 2003 yılının ocak ayının ilk günlerinde turizmci E.Ö. görev için Kıbrıs’a gitmişti. Gün boyunca turist kafilesini gezdirdikten sonra odasına çekildi. Derin bir uykuya daldı. Korkunç bir rüya gördü. Bir yolcu uçağı yere çakılıyor, çığlıklar kulaklarında inliyordu. Uçaktan kurtulanlar olduğunu görüyordu. Sıçrayarak yatağından kalktı. Ertesi gün ve sonrasında rüyasını yakınlarına anlattı ve uçağa binmemeleri konusunda uyardı. Rüyayı gördükten bir hafta sonra henüz Kıbrıs’tayken bir akşam üstü, tüm Türkiye’nin sarsıldığı acı haber ona da ulaştı. İstanbul-Diyarbakır seferini yapan uçak düşmüş, 75 yolcu yaşamını yitirmişti. Beş yolcu ise mucize eseri sağ kurtulmuştu. Çocukluğundan beri başına gelen olay bir kez daha tekrarlanmış, rüyası gerçek çıkmıştı.

ÇOCUKKEN BAŞLADI E.Ö., başka bir gece ise rüyasında tanınmış sanatçıların bir yangının ortasında kaldıklarını, kara dumanların arasından ağlayarak çıktıklarını gördü. Rüyasını bir yerlere bombalı saldırı yapılacağı şeklinde yorumladı. Yakın arkadaşlarına bir sohbet esnasında, rüyada gördüklerini anlattı. Yaklaşık iki ay sonra “Büyü” filminin galasının yapıldığı G-Mall Alışveriş Merkezi’nde yangın çıktı. Rüyasında gördüğü korkunç sahneleri bu kez televizyon ekranından izliyordu. Birçok ünlü insan yükselen kara dumanların arasından çıkıyordu. E.Ö.’ın rüyası bir kez daha gerçeğe dönüşmüştü… Turizmci 24 yaşındaki E.Ö, 12 13 yaşlarından beri sonradan yaşanabilecek olayları rüyasında gördüğünü söylüyor ve bu olayın başlangıcını şöyle anlatıyor: 12 yaşımdayken bir gece rüyamda babaannemin babamla kavga ettiğini ve öldüğünü gördüm. Çocuktum ve bu beni çok üzmüştü. Yaklaşık bir hafta sonra babaannem babamla tartıştıktan sonra kalp krizi geçirdi. Hemen hastaneye kaldırıldı, ben babaannemin hastaneye götürüldüğünü duyduğumda, öleceğini anladım ve ağlamaya başladım. Hemen hastaneye gittik. Babamlar kapıda bekliyordu. Ben babaannemi son kez görmek istedim. O sırada doktor acı haberi verdi. Büyük şok yaşadım. Yaşadıklarımdan sonra belirli dönemlerde önceden olabilecek olayları rüyada görmeye başladım…”

İSTEĞİMİN DIŞINDA Küçükken yaşamaya başladığı ve açıklayamadığı bu olaylar zinciri E.Ö.’ın hayatını kendi deyimiyle, cehenneme çevirdi. Parapsikolojide, ‘ yani bir olay meydana gelmeden önce çeşitli şekillerde bilgisinin alınması olarak tanımlanan bu olayın kendisini korkuttuğunu söyleyen E.Ö., şöyle konuşuyor: Kimi zaman isteğim dışında transa geçiyorum. İnsanların hayatlarından kesitler ve hatta nasıl öleceklerini görüyorum. Çok sevdiğim insanların ölümlerini görmek bana acı veriyor ve beni korkutuyor. Yaşadıklarımın ne olduğunu uzun zaman çözemedim. Psikolojik destek aldım ancak doktorum da çözemedi. Nedenlerini kendim bulmaya çalışıyorum. Kadere inanmam. Kendimi materyalist bir insan olarak görüyorum. Ama gerçekten ilahi güçlerin olduğuna inanmam için bunlar bana gösteriliyor. Bu durum yüzünden aşık olamıyorum, sağlıklı ilişki kuramıyorum. Çünkü ne zaman ayrılacağımı görebiliyorum.

 

@Kalbsesi.Com – Sohbet Odaları, Sohbet Siteleri, İslami Sohbet,

Alıntı : http://tekinsizev.blogspot.com.tr/2013/04/esyalarn-uctugu-ev.html