Sohbet Sitesinde Doyumsuz Sohbet

Gunlerden pazar, herkes yatağında yatarken ben pc’ye oturdum. Koşar adım hemen sohbet sitesinin odası sohbet kanalına geldim. O esnada ne var, ne yok incelerken Ase geldi, kanala gelir gelmez selam verdi abim nasılsın dedi ve yola cıkacağını söyledi. Benden de Defne ve Efsane abiye selamlarımı iletirmisin dedi ve yola cıkacağını söyledi vedamızı ettik . Ase’yi yolcu ettik, bende yola çıktım. İşe gitmek için, ve araç geldi. Avrupa yakasına ekmeğimizi kazanmak için yola düştük. Herkes sıcak yatağında uyur iken bense yollarda rızık peşinde! Pazarı şundan dolayı seviyorum.  İstanbul’da ulaşım zulümdür, pazar günü trafik olmadığı için seviniyorum. Mesela şu an işe 20 dakikada gidiyorum . Hafta içi işe yada eve saatlerce ulaşamıyorum. Pazar günlerini sadece bundan dolayı seviyorum. Sonra işyerime ulaştım . Tekrar bilgisayara oturdum. Bilgisayar açılır açılmaz, sohbet sitesine girdim ve girer girmez içeride Askan , Efsane ve benden sonra sempatik Dadaş geldi kısaca üstümde Ase’nin vebali kalmasın diye Efsane’ye selamını ilettim hal hatır sorduk ve sohbete başladık o esnada Askan’dan ses seda yoktu sanırım uyuyordu, bizde seslenmedik. Sonrası sempatik Dadaş geldi onunla başladık hasbıhal ettik. Kısaca sohbet bir başkadır. tadına doyum olmaz. Mesela, tebessüm ederek bizlere sadaka dağıttı Dadaş, onun gibi bir sürü şey diyerek sohbet böylece akıp gitti. Herkesi sohbette sadaka dağıtmaya bekleriz, bekliyoruz. Yerinizi alın der bilgisayardan ayrılıyorum.
Hic gidesim yok bilgisayardan ama iş beklemez. Önce iş ve aş. Sonrası eğlence. Birazdan ödüle geleceğim. Ödülde ne var derseniz; arkadaşlarla sohbet, oxm oyunu, bilmece oyunu, hepsinden önemlisi essiz radyo var ve güzel eserler çalıyor. istekte istenilebiliyor.
Sesimizin ulaştığı herkesi ödüle davet ediyoruz .

Sohbet – Radyonun Sosyal Hayattaki Yeri

Günlük hayatımızda insanlar çevresiyle ve diğer insanlarla sürekli iletişim halindedir. Bunu da genellikle telefon, radyo, televizyon, internet ve sosyal ağlar olarak görülen sohbet siteleri, sohbet odaları üzerinden iletişim aracı olarak kullanmaktadır.

İletişim araçlarından radyoyu alacak olursak, radyo insanların hayatında önemli bir yere ve değere sahiptir. Radyo bizi Dünya’da ki olaylardan haberdar eden iletişim araçlarından biridir.Sohbet odalarını hareketlendiren bir alettir. ayrıca hızlı bir iletişim aracı olan radyo kısa zamanda geniş bir kitleye ulaşır. Haberlerin dışında, radyo programları sayesinde iyi ve keyifli vakit geçirmemizi sağlar. Radyo sayesinde güncel müzikler den sanat ve etkinliklerden hızlı bir şekilde haberdar olmamızı sağlar.

İletişim araçları, kitleleri eğlendirir ve onların hoşça vakit geçirmelerini sağlarlar. Bilgi çağının sonucu olarak insanlara sayısız kanaldan gelen bilgi bir süre sonra düşünce yoğunluğuna yol açmakta ve insanlar günlük yaşamın yorucu temposundan uzaklaşıp biraz da eğlenmek ihtiyacı hissetmektedirler. Büyük yerleşim yerlerinde eğlenmek, hem zamana hem de maddî güce dayanan bir etkinliktir.  İletişim araçları insanların bu ihtiyaçlarını yayınladıkları eğlence programları ile karşılamaya çalışmaktadırlar. Eğlence programlarının içerisinde yer alan çeşitli eğitim-kültür konuları ile dinleyiciler hem eğlenmekte hem de bilgi sahibi olmaktadır.