İslami Sohbet – Söyle Ey Nefis

İslami Sohbet

Şam yakınlarında Mute’de, hicretin sekizinci yılında, on bin kişilik İslam ordusu ile yüzbin kişilik haçlı ordusu karşı karşıya gelirler Savaş başlamıştı ve şiddetli bir şekilde devam ediyordu.

Abdullah bin Revaha (RA) yaralıydı, arkadaşı Cafer’in (RA) şehid edildiğini öğrenince bulunduğu yerden ayağa kalktı, atına bindi ve tekrar çarpışmaya başladı. Dışarıdaki düşmanların yanı sıra içinde ki düşmanla da aynı anda savaş ediyordu İçinde ki düşman bir ara ona;

-“ Dön geri Dünyayı sen mi düzelteceksin? Bak arkadaşlarının öldüğü gibi birazdan sende öleceksin. Oysa, Medine’de seni ömür boyu mutlu edecek hurma bahçelerin var. Bununla birlikte seni bekleyen bir ailen var. Sana hizmet eden kölelerin var”

Abdullah bin Revaha (RA), içindeki düşmanı şöyle diyerek mağlup etti

-“ Eşini mi düşünüyorsun? O zaman bil ki; ben onu boşadım Artık onu düşünemezsin. Köleler mi? Haberin olsun ben onların hepsini azat ettim. Medine’de bulunan bağ ve hurmalıklara gelince, onların hepsini Resul-ü Ekrem’e hediye ettim. SÖYLE EY NEFİS! BAŞKA DİYECEĞİN BİR ŞEY KALDI MI?”

@ Kalbsesi.Com – İslami Sohbet, İslami Sohbet Siteleri, İslami Sohbet Odaları

Sohbet Odaları – Sizde Sohbetlerimize Katılın

Sohbet Odaları nedir, neyin nesidir derseniz, demek ki netteki sohbet sitelerinin ve bu sitelerde chat yapmanın kıyısından, köşesinden geçmemişsiniz demektir. Artık sizde bu sanal sohbet alemine dalmak ve yeni arkadaşlarla tanışmak, yazışmak istiyorsanız tam yerine geldiniz demektir. Tek yapmanız gereken şey sitemizdeki sohbete bağlan linkine tıklayıp açılan sohbet penceresinde, nick’inizi yani kullanıcı adınızı yazarak, Sohbet Odaları arasından, kafanıza göre birisine girip,  kafa dengi arkadaşlarla bir yandan müzik dinleyip, diğer yandan huzur içerisinde keyifli sohbetler yaparak, sohbet odalarının ve chat yapmanın sandığınız kadar tedirgin edici bir şey olmadığını aksine, son derece keyifli bir faaliyet olduğunu anlamak ve yeni dostlarla, yeni ufuklara yelken açmak. İşte bu kadar basit.

Elbette bu yazdıklarımız sohbet sitelerini merak edip, ilk kez sohbet ortamına gelen ziyaretçilerimize bir ön bilgi vermek amacıyla yazılmıştır. Tecrübeli sohbet severler konumuzun dışındadır. Onlar zaten sohbet siteleri nedir, sohbet odaları ne demektir çok iyi bilirler. Sizde gelin ve sohbet chat dostlarımız arasına katılın. Eminiz ki, bir süre sonra sizde sitemizi dostlarınıza tavsiye edip, onları sitemizdeki sohbetlere davet edeceksiniz.

Sohbet Odaları vasıtasıyla sohbete başladıktan sonra, zaman içerisinde bağımlılık yaptığını göreceksiniz. Bu tıpkı, arkadaşlarınızla buluşup, sohbet ettiğiniz, takıldığınız bir mekana, acaba arkadaşlardan kim var, kim yok diye girip bir kolaçan etmeye benziyor. Gündelik yaşamda, uzun iş saatleri, ailevi yükümlülüklerin yarattığı stres yüzünden veya  çevrenin dar ve kısıtlı olması nedeniyle kimseye açılamadığı için aşırı bunalan insanlar için adeta bir cankurtaran simidi haline gelen sosyal medya ürünü sohbet siteleri arasında yer alan Kalbsesi.Com, Sohbet Odaları sizlerinde, sitemizde yapacağınız keyifli sohbetler ile rahatlamanızı ve yeni arkadaşlıklar, dostluklar kurarak, sitemizin takipçisi olmanızı  hedeflemektedir. Hepinize iyi sohbetler dileriz.

@ Kalbsesi.Com – Sohbet Odaları