Sohbet Siteleri – Sanalda Gezerken Sohbet Sitesine Tesadüfen Girdim

Sohbet Siteleri

Yazın gelmesi tatile çıkanları sayısı baya da arttı şu sıralar.Ama öncelikle nereye gideceğiz  sorusu arkadaşlarım ve bende oluşmaya başlamıştı.Öyle bir tatil yapmalıydım ki hem ucuz ve hem güzel olsun.Evet mümkün mü, böyle bir olasılık var mı? Tabi tatil anlayışı kişilere göre değişiyor. Kimimiz gürültülü eğlence yerlerinin olduğu yerleri, kimimiz de doğa ve sakinliği arıyoruz. Ama çoğumuzun ortak tutkusu deniz olunca, nerede temiz ve yüzmeye elverişli diye düşünmeye başlıyoruz. İşte tam bu karmaşık duygular için de iken, Almanya’da yaşayan ve tatilde tanıştığım arkadaşım Helga beni aradı. Tatile geleceğim güzel bir yer bul. Ben fazla aşırı gürültüyü sevmediğim için sakin yerleri tercih ederim genelde.  Ama bu sene doğal bir tatil olmasını da istiyordum. Yani kamp yapmak ve aynı zamanda denize girmek. İnternette dolaşmaya başladım.

Orası burası derken birkaç yer buldum. Ama kararsız kalmıştım. Sanalda dolaşırken birde sohbet sitesinin adresi vardı. Sohbet sitesi demek, bir çok yerden, farklı insanların bulunduğu, sohbet ettiği, aynı zamanda yarışma, oyun gibi aktiviteleri de  barındıran yerlerdi. Bir zamanlar girerdim. Ve sohbet sitesine girmeye karar verdim ve girdim. Baya hoş ve düzeyli bir siteydi. Galiba yanılmıyorsam www.kalbsesi.com  olması lazım.  Evet,  evet orasıydı. Önce arkadaşlarla tanıştım ve kaynaştık. Seviyeli yerin, kültürlü userleri olur tabi ki de. Sordum, arkadaşlar ben sakin ama denize girebileceği, doğal ortam da kamp yapabileceğim,tatil için bir yer arıyorum. Bir arkadaş nereli olduğumu sordu o arada, ben de Konya’lıyım dedim. Anlatmaya başladı. Benimde bir Konya lı arkadaşım vardı. İşte şu işi yapardı derken baktım beni anlatıyor sanki. O arada sordum, siz  nerelisiniz? Antalya’lıyım dedi. İsmi Tufan’dı. Yıllar önce beraber askerlik yapmıştık. İnanamadım. Tufan senmisin dedim. Evet dedi. Ve işte ne arıyordum ne bulmuştum. Aslında işim kolaylaşmıştı. Onu da sonradan anladım.

Arkadaşım turizm rehberiydi. Bana öyle bir yer söyledi ki, belki oradan on kere geçmişimdir. Ama orada öyle bir güzelliğin saklı olduğunu bilmiyordum. Ve beni davet etti. Ben Antalya’ya gittim. Tatil yapacağım yeri bulmuştum ve önceden görme şansım oldu. Ama kamp için çadır lazımdı. Arkadaşım o konuda bana yardımcı oldu sağolsun.Evet dedim ki teşekkürler internet, teşekkürler sohbet odaları. Arkadaşımı ve tatil yerimi bulmam da bana inanılmaz yardımcı olmuştu. Tatilimizi orada geçirdik o sene. Ama bende yeniden sohbet siteleri aşkı başlamıştı. Galiba hiç bitmemiş ama bazı nedenlerle ara vermiştim gibi geldi. Evet arkadaşlar bu günde sohbetimizin sonuna geldik. Hayatımızın bir parçası olan sanal hayat devam ediyor. Tabi doğru kullanmayı bilene. Umutsuzluğun umudu olmaya devam ediyor. Umarım umutlarınız hep gerçek olsun.

@ Kalbsesi.com – Sohbet Siteleri