Sohbet Odaları – Rüyada gördüğü her şey gerçekleşti

Sohbet Odaları

 

Rüyada gördüğü her şey sonra bir bir gerçekleşti

24 yaşındaki E.Ö., birçok olayı önceden rüyasında gördüğünü söylüyor. Babaannesinin ölümü, Büyü filmindeki yangın ve Diyarbakır’da düşen uçakta ölen 75 kişi ile kurtulanlar bunlardan bazıları. 

Bundan iki yıl önce 2003 yılının ocak ayının ilk günlerinde turizmci E.Ö. görev için Kıbrıs’a gitmişti. Gün boyunca turist kafilesini gezdirdikten sonra odasına çekildi. Derin bir uykuya daldı. Korkunç bir rüya gördü. Bir yolcu uçağı yere çakılıyor, çığlıklar kulaklarında inliyordu. Uçaktan kurtulanlar olduğunu görüyordu. Sıçrayarak yatağından kalktı. Ertesi gün ve sonrasında rüyasını yakınlarına anlattı ve uçağa binmemeleri konusunda uyardı. Rüyayı gördükten bir hafta sonra henüz Kıbrıs’tayken bir akşam üstü, tüm Türkiye’nin sarsıldığı acı haber ona da ulaştı. İstanbul-Diyarbakır seferini yapan uçak düşmüş, 75 yolcu yaşamını yitirmişti. Beş yolcu ise mucize eseri sağ kurtulmuştu. Çocukluğundan beri başına gelen olay bir kez daha tekrarlanmış, rüyası gerçek çıkmıştı.

ÇOCUKKEN BAŞLADI E.Ö., başka bir gece ise rüyasında tanınmış sanatçıların bir yangının ortasında kaldıklarını, kara dumanların arasından ağlayarak çıktıklarını gördü. Rüyasını bir yerlere bombalı saldırı yapılacağı şeklinde yorumladı. Yakın arkadaşlarına bir sohbet esnasında, rüyada gördüklerini anlattı. Yaklaşık iki ay sonra “Büyü” filminin galasının yapıldığı G-Mall Alışveriş Merkezi’nde yangın çıktı. Rüyasında gördüğü korkunç sahneleri bu kez televizyon ekranından izliyordu. Birçok ünlü insan yükselen kara dumanların arasından çıkıyordu. E.Ö.’ın rüyası bir kez daha gerçeğe dönüşmüştü… Turizmci 24 yaşındaki E.Ö, 12 13 yaşlarından beri sonradan yaşanabilecek olayları rüyasında gördüğünü söylüyor ve bu olayın başlangıcını şöyle anlatıyor: 12 yaşımdayken bir gece rüyamda babaannemin babamla kavga ettiğini ve öldüğünü gördüm. Çocuktum ve bu beni çok üzmüştü. Yaklaşık bir hafta sonra babaannem babamla tartıştıktan sonra kalp krizi geçirdi. Hemen hastaneye kaldırıldı, ben babaannemin hastaneye götürüldüğünü duyduğumda, öleceğini anladım ve ağlamaya başladım. Hemen hastaneye gittik. Babamlar kapıda bekliyordu. Ben babaannemi son kez görmek istedim. O sırada doktor acı haberi verdi. Büyük şok yaşadım. Yaşadıklarımdan sonra belirli dönemlerde önceden olabilecek olayları rüyada görmeye başladım…”

İSTEĞİMİN DIŞINDA Küçükken yaşamaya başladığı ve açıklayamadığı bu olaylar zinciri E.Ö.’ın hayatını kendi deyimiyle, cehenneme çevirdi. Parapsikolojide, ‘ yani bir olay meydana gelmeden önce çeşitli şekillerde bilgisinin alınması olarak tanımlanan bu olayın kendisini korkuttuğunu söyleyen E.Ö., şöyle konuşuyor: Kimi zaman isteğim dışında transa geçiyorum. İnsanların hayatlarından kesitler ve hatta nasıl öleceklerini görüyorum. Çok sevdiğim insanların ölümlerini görmek bana acı veriyor ve beni korkutuyor. Yaşadıklarımın ne olduğunu uzun zaman çözemedim. Psikolojik destek aldım ancak doktorum da çözemedi. Nedenlerini kendim bulmaya çalışıyorum. Kadere inanmam. Kendimi materyalist bir insan olarak görüyorum. Ama gerçekten ilahi güçlerin olduğuna inanmam için bunlar bana gösteriliyor. Bu durum yüzünden aşık olamıyorum, sağlıklı ilişki kuramıyorum. Çünkü ne zaman ayrılacağımı görebiliyorum.

 

@Kalbsesi.Com – Sohbet Odaları, Sohbet Siteleri, İslami Sohbet,

Alıntı : http://tekinsizev.blogspot.com.tr/2013/04/esyalarn-uctugu-ev.html