Sohbet Odaları – Tekinsiz Ev’in Sırrı Neydi?

Sohbet Odaları

İzmir’de bir evde eşyalar uçuşuyordu. Ruhsal Araştırmalar Merkezi, olayı ‘telekinezi’, beyin dalgalarıyla eşyaların hareket etmesi olarak tanımladı.

İzmir Çamdibi’nde 1993 yılının eylül ayında yaşanan ve “Tekinsiz Ev” olarak bilinen olay, Türkiye’de yaşanan parapsikolojik olaylara ilginç bir örnek. Eşi ve 2 çocuğu ile uzun yıllardır aynı evde oturan boya ustası Maksut Onbaşılar’ın evinde bulunan camlar, bardaklar ve tabaklar durduk yere kırılıyor, eşyalar havalarda uçuşuyordu. Ev sakinleri yaşadıkları olaylar nedeniyle büyük şok yaşarken, eşyaların uçmaması için onları iplerle bağlıyorlardı. Evde yaşanan olaylarla ilgili araştırma yapan İzmir Ruhsal Araştırmalar Derneği, eşyaların durduk yere tahrip olup, yer değiştirmesini “telekinezi” yani herhangi bir araç olmadan beyin dalgalarıyla maddelerin hareket ettirilmesi olarak açıkladı. O tarihte yapılan açıklamada, bu olaya evde yaşayan ve gücünün farkında olmayan birinin yol açmış olabileceği yönündeydi. Evde yaşanan bu olaylarınarkası kesilmeyince aile uzun yıllar boyunca oturduğu evi terk etmek zorunda kalmış.

M.Ö. 856’LARA DAYANIYOR Tekinsiz ev vakalarıyla kayıtlı ilk olay M.Ö. 856’ya kadar dayanıyor. O günden bugüne kadar bu konuyla ilgili dünya üzerinde binlerce olay yaşandı ve yaşanmaya da devam ediyor. Telekinezik olarak nitelendirilen bu tür vakalarda, objeler sağa sola uçuşurken, hiçbir gözle görülür etki olmaksızın odaların ışıkları yanıp, sönüyor. Kapılar kendiliğinden, bazen kırılırcasına açılıp, kapanıyor. Bu şekilde, bir odadaki herhangi bir eşyanın insan eli ya da herhangi bir fiziksel etki olmaksızın, yerinden havalanarak, kalkıp başka bir yere gitmesi “Poltergeist Activity” yani tekinsizlik olayları olarak adlandırılıyor. Parapsikologlar, tekinsizlik aktivitesini ruhların rahatsızlığı ya da ziyareti şeklinde kabul ediyor.

Alıntı: http://tekinsizev.blogspot.com.tr/2013/04/tekinsiz-evin-srr-neydi.html 

@ Kalbsesi.Com – Sohbet Siteleri, Sohbet Odaları, İslami Sohbet, Bedava Sohbet